Zespół

Zespół TWR składa się z wolontariuszy, zaangażowanych w działalność radia w czasie wolnym. Oto profile niektórych  nich:

Kieruje Stowarzyszeniem od chwili jego powstania. Przedtem kierował Chrześcijańską Grupą „Puls” nagrywającą programy w lokalnych radiach FM we Wrocławiu – „Radio Frank” i „Radio Serc” oraz w lokalnej Telewizji Prywatnej „Echo”. Z wykształcenia jest elektronikiem, psychoakustykiem, teoretykiem komunikacji. Interesuje się filozofią, teologią, religioznawstwem, językami obcymi, podróżami, DX, Internetem, systemami sieciowymi i filmem. Syn Marcin i synowa Aneta, którzy mają dwóch synów, także są zaangażowani w działalność TWR.

Mirosław Dulęba - zespół TWR
Mirosław Dulęba

Związana jest z TWR od chwili jego powstania. Przedtem współpracowała w grupie „Puls” uczestnicząc w programach w lokalnych radiach FM we Wrocławiu – „Radio Frank” i „Radio Serc” oraz w lokalnej Telewizji Prywatnej „Echo”. Jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia. Pracuje jako dyrektor szkoły. Jej wykształcenie obejmuje wiele dziedzin: elektronikę, informatykę, matematykę i pedagogikę. Lubi matematykę i dietetykę, języki obce, podróże. Jest żoną Mirka, matką Marcina i babcią jego dwóch synów.

Irena Dulęba - zespół TWR
Irena Dulęba

Urodził się w Polsce. Należał do byłego Zjednoczonego Kościoła Ewangelicznego. W 1974 roku wyjechał z Polski  do Anglii, by tam studiować w Międzynarodowym Instytucie Biblijnym. Już podczas studiów był zaangażowany w przygotowywanie i emisję chrześcijańskich audycji radiowych, początkowo nadawanych przez IBRA Radio z Portugalii, później przez szereg lat z Malty, a potem znów z Portugalii. Brat Józef dołączył do grona kaznodziejów TWR. Cieszy się, że ciągle jest grono zainteresowanych słuchaczy szukających zbawienia w Chrystusie.

Józef Brandys - zespół TWR
Józef Brandys

Zaangażowana w działalność TWR od jego założenia. Jest członkiem Zarządu. W zespole follow-up prowadzi korespondencję ze słuchaczami, przygotowuje do publikacji fragmenty listów, a także tłumaczy je na język angielski. Jest założycielem Wrocławskiej Szkoły Językowej, której dyrektorem była w latach 1989-1997. Obecnie prowadzi ekumeniczną grupę biblijną dla kobiet uczących się w WSJ. Ma wykształcenie wyższe humanistyczne i ekonomiczne. Lubi czytać i lubi góry.

Ruth Kowalczuk - zespół TWR
Ruth Kowalczuk

Autor programów, związany z TWR od samego początku działania w Polsce, dla którego radio jest niezmiernie ważnym elementem służby dla Boga. Przez swoje audycje pragnie głosić całemu światu wielką miłość Boga. Wiara dla niego to – jak sam mówi – niesamowita przygoda, w czasie, której Bóg prowadzi we wspaniałe miejsca. Mottem jego życia jest zdanie: „Pójdziesz przed Panem torując Mu drogi” (Łk. 1:76b). Stara się stosować tę zasadę w służbie dla Boga. W radiu droga ta może być w pełni realizowana. Jest członkiem Kościoła Chrześcijan Baptystów, pracuje na Politechnice Wrocławskiej. Prowadzi własną stronę internetową http://tysnicki.republika.pl.

Ryszard Tyśnicki - zespół TWR
Ryszard Tyśnicki

W TWR – producent „Wędrówki przez Biblię”. Ukończył politologię na Wydziale Nauk Społecznych i dziennikarstwo na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. W przeszłości kierownik księgarń w Cieszynie i Ustroniu. Redaktor programu w Radiu CCM. Z żoną, absolwentką ChAT, prowadzi Duszpasterstwo Wśród Małżeństw przy CME w Dzięgielowie oraz wykłady w Zaocznej Szkole Biblijnej. Pisuje do „Naszych Inspiracji”, „Warto” i „Zwiastuna”. Córki Anna i Ewa. Zamiłowania: literatura, muzyka. Ulubiona rozrywka – pływanie.

Marek Cieślar - zespół TWR
Marek Cieślar

Autor audycji „Żywa wiara”. Redaktor wielu artykułów biblijnych i historycznych, które publikuje w prasie ewangelickiej wydawanej w Polsce, w Anglii i na Zaolziu w Czechach. Był wykładowcą historii, obecnie jest emerytem. Bardzo oddany głoszeniu Słowa Bożego.

Henryk Dominik - zespół TWR
Henryk Dominik
Kontakt

Napisz do nas

Imię i nazwisko

Twój E-mail

Wiadomość

Wesprzyj nas

Jesteśmy wdzięczni za Wasze wsparcie. Dzięki niemu ciągle działamy.

Numer Konta: PKO BP IV Oddział Wrocław, ul. Gepperta 4 05 1020 5242 0000 2702 0020 4313

 
Nasi partnerzy

 

TWR Albania Holandia TWR Słowacja ERF Medien TWR Europe