Początki
Mirosław i Irena Dulębowie założyli w listopadzie międzywyznaniową grupę redakcyjną Puls, poprzedzoną działalnością w prywatnej telewizji Echo – emitowano cykl programowy Instytutu Moody’ego oraz pierwszy w Polsce program na temat kreacjonizmu. Dzięki Radiu Frank RTF nadawano do maja 1994 roku na żywo audycje chrześcijańskie. Wkrótce do grupy Puls, o nazwie Impuls dołączyło kilkadziesiąt osób.
Początki TWR we Wrocławiu
W roku 1994 grypa Impuls zorganizowała we Wrocławiu konferencję dotyczącą mass mediów. Wśród zaproszonych na nią ludzi zaangażowanych w chrześcijańskie media w Polsce był także przedstawiciel Trans World Radio Europe – George Cooper. Powstał wtedy plan pracy grupy Impuls jako Oddział Polski TWR z siedzibą we Wrocławiu.
Produkcja programów i rozwój
Wkrótce uzyskano pozwolenie na produkcję polskich programów. Pierwszy program, TWR, wyprodukowany w domowych warunkach – bez studia, z ograniczoną ilością sprzętu, został nadany w październiku 1994 roku. Wkrótce pomoc zaoferowali teolodzy z różnych kościołów wrocławskich i tworzono 15-minutowe oraz półgodzinne programy zatytułowane Living Faith (Żywa Wiara). Rozpoczęto gromadzenie niezbędnego sprzętu technicznego.
Grupę założycielską Impuls TWR tworzyli: Mirek Dulęba, Paweł Furman, Maciek Kowalski i Tomek Pompowski. Nieocenioną pomocą służyli nam pracownicy TWR Europe, z Georg’em Cooperem na czele. Na studio nagrań zaadaptowano pomieszczenia wynajęte w Kościele Baptystów we Wrocławiu, przy ul. Kłodnickiej. Pierwszy pakiet czterech programów przeznaczonych do emisji za pośrednictwem satelity ASTRA wyprodukowano w marcu 1995 roku. W sierpniu 1995 wyemitowano pierwszą audycję programu „Wędrówka przez Biblię”.
We wrześniu 1995 roku zarejestrowano Stowarzyszenie Chrześcijańskie Impuls Trans World Radio Polska.
TWR Nadzieja Kobiet
W roku 2016 dołączyliśmy się do działającej od 1997 roku globalnej służby TWR Women of Hope. Misją tej służby jest głoszenie Ewangelii kobietom na świecie, także w krajach, gdzie dominują religie pogańskie i sytuacja kobiet jest bardzo trudna.
Propagujemy ideę modlitwy za kobiety maltretowane, wykorzystywane, pozbawione możliwości edukacji zniewolone tradycjami kulturowymi oraz dostarczamy kalendarz modlitwy osobom zainteresowanym.
Od roku 2020 produkujemy i nadajemy audycje w ramach programu JESTEŚ CENNA, aby przybliżyć kobietom Słowo Boże, uświadomić im ich wartość w oczach Boga i przekazać im poselstwo nadziei w Jezusie Chrystusie.